Darmowa dostawa od 199,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W jaki sposób używać środków do czyszczenia zmywarek?

2022-03-22
W jaki sposób używać środków do czyszczenia zmywarek?

Zmywarka zdecydowanie ułatwia nam wykonywanie codziennych obowiązków domowych. Jej obsługa jest banalnie prosta i ogranicza się do włożenia brudnych naczyń i aktywowania wybranego programu. Warto jednak raz na jakiś czas zadbać również o czystość samej zmywarki, aby utrzymać świeżość i higienę, a także przedłużyć żywotność urządzenia. Jest to skuteczny sposób na to, aby uniknąć problematycznych awarii i kosztownych napraw oraz zapewnić sobie idealnie czyste naczynia po każdym zmywaniu.

Dlaczego warto regularnie czyścić zmywarkę?

Mogłoby się wydawać, że zmywarka “czyści się sama” każdorazowo podczas zmywania naczyń. Niestety tak nie jest. Wystarczy otworzyć urządzenie i wyjąć filtr, aby przekonać się, jak wiele resztek jedzenia pozostaje we wnętrzu. Brud gromadzi się także w innych, często trudno dostępnych miejscach, o czym często nie zdajemy sobie nawet sprawy, m.in. filtrach, ramionach spryskiwaczy, rurach odpływowych. Niekorzystny wpływ na zmywarkę mają tłuszcz i kamień. Często pojawia się też nieestetyczny zapach, który najczęściej tworzy się w okolicach gumowych uszczelek.

Tych wszystkich problemów możemy skutecznie uniknąć, raz na miesiąc czyszcząc zmywarkę z zastosowaniem specjalnych środków.

Preparaty do czyszczenia zmywarek - najważniejsze zasady użycia

Obecnie na rynku mamy bardzo wiele różnych środków do czyszczenia zmywarek, jednak podstawowe zasady ich użycia są bardzo podobne. Wybierając taki środek, zawsze w pierwszej kolejności warto zapoznać się z instrukcjami producenta podanymi na opakowaniu produktu.

Wiele preparatów do czyszczenia zmywarek dostępna jest w płynie. Przed ich użyciem należy całkowicie opróżnić urządzenie ze wszystkich naczyń. Następnie zrywamy naklejkę z korka butelki, jednak bez odkręcania całej nakrętki. Do pustej zmywarki wkładamy butelkę otwarciem do dołu, umiejscawiając ją w koszyku na sztućce. Później wystarczy już tylko uruchomić program o temperaturze minimum 65°C.

Dostępne są również specjalne czyściki do zmywarek w formie kapsułek, których sposób użycia jest równie łatwy. Niewielką kapsułkę wystarczy wrzucić na dno zmywarki przed zmywaniem (oprócz detergentu), a następnie aktywować standardowy cykl mycia naczyń. Zaleca się stosowanie kapsułek raz w miesiącu.

Stosowanie środków do czyszczenia zmywarek to najłatwiejszy sposób, aby pozbyć się tłuszczu, osadów z kamienia, zneutralizować nieprzyjemne zapachy, doczyścić ukryte elementy urządzenia, a także poprawić jego działanie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.65 / 5.00 71 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-17
Bez kłopotów z zamówieniem , bardzo szybka dostawa .
2023-10-11
Szybko i sprawnie.
pixel