Darmowa dostawa od 199,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Różnice między kawą ziarnistą, mieloną a w kapsułkach

2022-03-22
Różnice między kawą ziarnistą, mieloną a w kapsułkach

Kawa posiada swoich oddanych zwolenników – jest aromatyczna, pobudzająca i bogata w antyoksydanty. Umila wczesne wstawanie, poprawia humor, odpędza zmęczenie. Ponadto jej picie poprawia pamięć krótkotrwałą, wpływa pozytywnie na metabolizm oraz pomaga w walce z powracającymi napadami bólu migrenowego. W dobie wszechobecnych social mediów stała się jednym z najczęściej fotografowanych napojów, dzięki czemu zyskała rzeszę nowych wielbicieli. Pięknie wykadrowane ujęcia przedstawiają kawę pitą w stylowych francuskich kawiarniach czy w zaciszu własnego domu, a jej spożywanie kojarzy się zarówno z rozluźnieniem, jak i ze wzrostem motywacji do pracy. Użytkownicy aplikacji takich jak Instagram dzielą się z jego użytkownikami własnymi sposobami na przyrządzanie kawy – zalety wspomnianego napoju odkrywa się obecnie na nowo. Dostępne są różne rodzaje kawy. Nasza drogeria oferuje te najlepsze i najbardziej popularne, w tym marek uznawanych za specjalistów w produkcji kawy.

Odmienne postacie kawy, czyli kawa ziarnista, mielona i w kapsułkach

Na wybór danego rodzaju kawy może mieć wpływ sytuacja, w której się ją pija – kawę w kapsułkach częściej spożywamy w miejscu pracy, tę wymagającą dłuższego parzenia w domu, natomiast mieloną pijemy, kiedy brakuje nam czasu. Poniżej znajduje się odpowiedź na pytanie, czym różnią się wymienione typy kawy:

  • kawa ziarnista – to kawa naturalna, tak zwana kawa świeżo palona, której ziarna są poddawane dodatkowej selekcji (te uszkodzone zostają usunięte, dlatego jej cena jest wyższa); aromat kawy ziarnistej, najlepiej zmielonej chwilę przed podaniem, jest niezwykle wyrazisty, a jej historia najdłuższa,

  • kawa mielona – podobnie jak ziarnista, stanowi kawę naturalną, ale jest od niej gorsza gatunkowo, ponieważ powstaje z ziaren odrzuconych po wspomnianej powyżej selekcji (należy jednak pamiętać, że liczba średniej jakości ziaren użytych do jej produkcji nie może przekroczyć obowiązujących norm); kawa mielona kusi głębokim i uzależniającym smakiem,

  • kawa w kapsułkach – ten rodzaj kawy pakuje się w wygodne plastikowe kapsułki, których wymiary pasują wyłącznie do ekspresu do kawy danej marki; kapsułki wypełnia się zmieloną kawą zapakowaną próżniowo; kawa ta jest dość droga, ale łatwa do przygotowania (ponadto ekspresy przeznaczone do jej zaparzania wyróżnia nowoczesny design).

Zaufane Opinie IdoSell
4.65 / 5.00 71 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Dość długi czas realizacji.
2024-02-05
Polecam, wszystko bez zarzutu. Szybko i tanio. Przystępny dla czytników ekranu system zamówień.
pixel