Darmowa dostawa od 199,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Produkty do dezynfekcji.

2022-03-28
Produkty do dezynfekcji.

Dezynfekcja to kwestia wciąż królująca w  dzisiejszej rzeczywistości, dlatego postanowiliśmy nieco odświeżyć Wam temat. Dezynfekcja polega na zredukowaniu liczby drobnoustrojów do bezpiecznego poziomu – o 4 lub 5 logarytmów.

oznacza to całkowitego niszczenia mikroorganizmów oraz ich form przetrwalnikowych. Niemniej pozostawia powierzchnię bezpieczną dla zdrowia. Metody dezynfekcji rozróżniamy przede wszystkim zależnie od tego, co wymaga zdezynfekowania – mogą to być m.in. podłogi, ściany, urządzenia, narzędzia, albo skóra, czy błony śluzowe. Co z tą najważniejszą dezynfekcją, inaczej antyseptyka skóry i rąk? Mycie i dezynfekcja (odkażanie) rąk są najważniejszymi czynnościami w zapobieganiu zakażeniom.

Zabiegi higieniczne rąk redukują znacznie ryzyko przeniesienia mikroorganizmów patogennych, Z kolei higiena rąk prowadzi do usunięcia zanieczyszczeń fizycznych, substancji organicznych z rąk. Redukuje florę przejściową i florę stałą skóry. Higieniczna dezynfekcja rąkZabieg ten oznacza redukcję flory przejściowej na skórze rąk za pomocą preparatów dezynfekcyjnych.

Pielęgnacja skóry rąk Częste zabiegi mycia i odkażania rąk wysuszają skórę. Taki długotrwały stan naraża użytkowników na odczyny alergiczne i stany zapalne skóry. Aby zmniejszyć negatywny wpływ stosowanych antyseptyków i mydeł należy możliwie najczęściej stosować preparaty do pielęgnacji i natłuszczenia skóry. Firm proponujących produkty do dezynfekcji na rynku jest ogrom, dlatego zaprezentujemy wam poniżej kilka, które są naprawdę godne zaufania a przede wszystkim są skuteczne.

Dettol

Co firma mówi o sobie: Marka zadebiutowała 80 lat temu w szpitalach, gdzie po raz pierwszy zastosowano antyseptyczny płyn Dettol do przemywania i dezynfekcji skóry podczas zabiegów chirurgicznych.Od tamtej pory marka Dettol zyskała uznanie na całym świecie Dziś też są doceniani za rzetelne i skuteczne produkty, które są nie tylko bezpieczne dla skóry, ale również niezwykle efektywne w działaniu bakteriobójczym.

Produkty w ofercie: W swojej ofercie Dettol proponuje wiele rodzajów produktów m.in: antybakteryjne lub wielofunkcyjne spray'e do powierzchni, chusteczki do mycia i dezynfekcji, mydła w płynie, bezdotykowe oraz z pompką, oraz spray’e i żele do rąk. Lysol 

Co firma mówi o sobie: Zdrowie Twojej rodziny jest dla nas tak samo ważne, jak i dla Ciebie. Kierując się hasłem “Dezynfekuj, aby chronić”, chcemy tworzyć świat otoczony tarczą ochronną, broniącą przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Jesteśmy nieustannie zaangażowani w edukowanie konsumentów. Uświadamiamy, że nie wystarczy tylko sprzątać, by uchronić bliskich przed chorobami - należy przede wszystkim #DezynfekowaćAbyChronić. 

Produkty w ofercie: W swojej ofercie posiadają areozole do dezynfekcji powierzchni w wielu wariantach oraz płyny do dezynfekcji prania. LIFEBUOY 

Co firma mówi o sobie: Lifebuoy to wiodąca na świecie marka mydła higienicznego , sprzedawana w prawie 60 krajach. Poprzez markę Lifebuoy dążymy do zmiany poprzez tworzenie wysokiej jakości, przystępnych cenowo produktów i promowanie zdrowych nawyków higienicznych. Naszym celem jest pomoc miliardowi ludzi na całym świecie w poprawie ich zachowań higienicznych do 2020 roku.

Produkty w ofercie: W swojej ofercie posiadają mydła antybakteryjne w płynie, żele antybakteryjne do rąk oraz płyny do dezynfekcji. Ciekawostka!Jeżeli chodzi o rodzaje substancji czynnych stosowanych przy dezynfekcji są nimi m.in: Alkohole i ich mieszaniny, Aminy (m.in. czwartorzędowe związki amonowe), Związki fenolowe, Związki chlorowe, Związki tlenowe, Kwasy, zasady, Octenidyna, Chlorheksydyna, Chloramina.  Jak widzicie jak i związków odkażających w produktach do dezynfekcji jest wiele tak i firm proponujących je w swych ofertach. Pamiętajcie aby wybierać te certyfikowane i bezpieczne dla otoczenia a także Waszego zdrowia, które jest najważniejsze, szczególnie w tak wyjątkowym czasie. Dbajcie o siebie oraz swoich bliskich!

Zaufane Opinie IdoSell
4.65 / 5.00 71 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Dość długi czas realizacji.
2024-01-29
Xamiwienie zrealizowane szybko i starannie.
pixel