Darmowa dostawa od 199,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak pozbyć się kamienia z czajnika lub ekspresu?

2022-03-22
Jak pozbyć się kamienia z czajnika lub ekspresu?

Zauważasz stale nawracający osad na dnie czajnika, w ekspresie do kawy lub na innych metalowych powierzchniach w domu? Jeśli ten problem wygląda Ci znajomo, wiedz, że są na to dostępne na rynku sprawdzone sposoby, aby pozbyć się go raz na zawsze. Znów poczujesz znakomity smak herbaty i kawy bez konieczności zmagania się z pozostającym na dnie kubka białym nalotem psującym smak i zapach napojów.  Przedstawiamy kilka sposobów, które pozwolą Ci wyczyścić zabrudzone powierzchnie i ochronić je przed ponownym nagromadzeniem się osadu. 

Z czego wynika ciągłe nagromadzanie się osadu i kamienia na czajniku i innych urządzeniach?

Pojawiający się regularnie osad i kamień na urządzeniach AGD jest to problem wynikający z korzystania z ujęć z twardą wodą. Musi sobie z nim poradzić niemal każde gospodarstwo domowe. Osadzający się na dnie czajnika lub ekspresu kamień to nic innego jak zawarte w wodzie duże ilości związków mineralnych, które nie uległy rozpuszczenie. Można by zatem zadać słusznie brzmiące pytanie — jeżeli to związki mineralne to dlaczego należy je usuwać? Powodów, aby to robić jest kilka i brak estetyki urządzenia to tylko jeden z nich. Kolejnym powodem jest stopniowe utrudnianie swobodnego przepływu wody w urządzeniach wyposażonych w drobne rurki lub kanaliki, takich jak ekspresy do kawy. Osadzający się w rurkach kamień będzie powoli, aczkolwiek bardzo skutecznie utrudniał działanie urządzenia, z czasem doprowadzając do powstania usterek. Zanim jednak do tego dojdzie, mamy szansę zareagować i nie dopuścić do powstania zatorów, ponieważ zauważymy, że na dnie sporządzanych przez nas napojów pojawił się biały osad pochodzących z czajnika lub ekspresu. Jest to najlepszy moment, aby wdrożyć jeden z proponowanych przez nas sposobów na pozbycie się kamienia. 

Kilka sprawdzonych sposobów na zwalczenie uciążliwego kamienia z ekspresu oraz  pozbądź się niechcianego osadu z dna czajnika

Jak wspomnieliśmy wcześniej, na rynku pojawiło się kilka produktów nadających się do pozbycia się z zakamienionych powierzchni osadu. Mogą być stosowane do regularnego i profilaktycznego mycia, ponieważ są w pełni bezpieczne dla powierzchni, do których są przeznaczone. Nasza firma Euro — drogeria.pl  jest dystrybutorem niemieckich środków piorących oraz chemii gospodarczej. Dbamy o to, aby wraz z przyjaznymi cenami móc Państwu zaproponować wyłącznie sprawdzone środki, w tym również środki, które posłużą do odkamieniania urządzeń AGD. 

Kierując się naszym doświadczeniem oraz zadowoleniem klientów śmiało możemy polecić Państwa uwadze HEITMANN 2X25G BIO SCHNELL ENTKALKER ODKAMIENIACZ BIO-FAST W PŁYNIE. To całkowicie ekologiczny i bezpieczny dla zdrowia bio — odkamieniacz w płynie, który jest dostępny w formie saszetek. Sprawdza się w przypadku potrzeby pozbycia się osadu z czajników, ekspresów do kawy oraz wszelkich małych urządzeń służących do podgrzewania wody, gdzie mógł się osadzić biały nalot. Jest to środek bezpieczny dla środowiska i całkowicie biodegradowalny, dlatego bez problemu można usuwać jego pozostałości bezpośrednio do ustępu lub umywalki. Formuła tego odkamieniacza została oparta na działaniu niezawodnej mocy kwasu cytrynowego. Dlatego też został on dopuszczony do kontaktu z urządzeniami mający bezpośredni związek ze środkami spożywczymi i wodą. Środek dostępny jest także w większej ekonomicznej formie 250 ml butelki. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.67 / 5.00 75 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-04
Jest ok
2024-02-05
Polecam, wszystko bez zarzutu. Szybko i tanio. Przystępny dla czytników ekranu system zamówień.
pixel