Darmowa dostawa od 199,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak działają kapsułki do prania?

2022-03-22
Jak działają kapsułki do prania?

Producenci chemii gospodarczej wymyślają wciąż coraz doskonalsze formuły dla swoich środków, by ułatwić ich użytkownikom życie. Nie inaczej jest w przypadku środków piorących: w tej grupie znajdziemy m.in. proszki do prania, odplamiacze, płyny do prania i płukania żele piorące oraz stosunkowo nowe na polskim rynku kapsułki do prania. To nic innego jak detergent lub kompozycja detergentów zamkniętych w rozpuszczających się pod wpływem temperatury wody foliowych woreczkach. W niniejszym wpisie przybliżamy nieco ten  produkt i odpowiadamy na pytanie – jak działają kapsułki?

Kapsułki do prania – podstawowe informacje

Używanie kapsułek do prania jest wyjątkowo proste: wystarczy otworzyć bęben pralki, włożyć doń kapsułkę piorącą, następnie, stosując się do poleceń producenta środka, włożyć również pranie. Trzeba pamiętać o kilku szczegółach – należy włożyć ilość prania (w kilogramach) odpowiadającą mocy piorącej kapsułki oraz pamiętać o ustawieniu właściwej temperatury prania. W przypadku, gdy ustawimy ją zbyt niską, kapsułka nie rozpuści się do końca, zaś zawarty w jej wnętrzu detergent nie będzie tak skuteczny, jak chciał tego producent. Oczywiście, przestrzegamy też innych zaleceń producenta, nie uszkodzimy wtedy ani ubrań, ani pralki. W ofercie sklepów i hurtowni z chemią gospodarczą znajdziemy wiele typów kapsułek do prania z różnymi kompozycjami środków piorących. Mogą zawierać one dodatek odplamiacza, rozjaśniacza, środka do zmiękczania wody, płynu do płukania, środka do uszlachetniania tkanin itp.

Zalety kapsułek piorących

Kapsułki do pralek mają sporo zalet, pewnie dlatego tak szybko poszerza się grono ich użytkowników. Przede wszystkim są wyjątkowo łatwe w użytku, a ich zawartość odpowiada idealnie dobranej dozie środka piorącego, nie musimy się więc martwić o odmierzanie (jak w przypadku proszku). To często również uniwersalna kombinacja detergentów, można je więc stosować zarówno do prania rzeczy białych, jak i kolorowych. Kapsułki zawierają w sobie skoncentrowane środki, więc ich skuteczność jest naprawdę duża. Formuła żelu działa już w niskich temperaturach wody, przez co włókna tkanin mniej narażone są na nieszczące działanie wrzątku. Jednocześnie nie jest to proszek, do rozpuszczenia którego potrzeba dużej ilości wody.

Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 74 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-05
Polecam, wszystko bez zarzutu. Szybko i tanio. Przystępny dla czytników ekranu system zamówień.
2023-10-17
Bardzo dobra i szybka realizacja zamówienia.
pixel