Darmowa dostawa od 199,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Higiena rąk- jak prawidłowo myć ręce.

2022-03-28
Higiena rąk- jak prawidłowo myć ręce.

Czas szkoły zbliżał się nieuchronnie. Już dzisiaj uczniowie i przedszkolaki ruszyli by przywitać nowy rok szkolny.  Nauka w czasie pandemii jest ciężkim orzechem do zgryzenia. Zadajesz sobie zapewne pytanie jak przygotować i zabezpieczyć dziecko? W wielu pomieszczeniach możesz znaleźć ulotki jakich zasad należy przestrzegać. Zacznijmy jednak od tego, co jest najważniejszą czynnością, która zabezpieczy i Ciebie i Twoje dziecko przed zakażeniami. O czym mowa? Oczywiście o myciu rąk.

HIGIENA RĄK- CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Dłonie to główne źródło zakażenia. Są podstawową drogą przenoszenia się drobnoustrojów, ponieważ masz styczność z wieloma brudnymi i nieodkażonymi powierzchniami. Klamki, blaty, poręcze czy klawiatura od komputera mogą być skażone. Często o tym nie myśląc dotykasz nos, usta czy oczy a to już bardzo krótka droga do zakażenia. Drobnoustroje rozwijają się po dostaniu się do Twoich błon śluzowych. Mycie rąk pozwala na usunięcie większości drobnoustrojów z ich powierzchni (badania pokazują że nawet 90%). Metoda ta jest bardzo prosta i nie wymusza korzystania ze specjalnych kosmetyków.

Dzieci powinny myć ręce częściej, ponieważ poznają świat głównie poprzez dotyk.

KIEDY MYĆ RĘCE?

Ręce myj po każdej wykonywanej czynności, jednak najważniejsze sytuacje to:

  • Po powrocie z miejsc publicznych (sklep, kino, transport publiczny, praca itd.),
  • Po korzystaniu z toalety,
  • Przed i w trakcie przygotowania posiłku, także przed jego spożyciem,
  • Przed i po opatrzeniu ran,
  • Po kontakcie ze zwierzęciem,
  • Po kontakcie z odpadami,
  • Po wypakowaniu zakupów,
  • Po sytuacjach kaszlu, kichnięcia czy po wydmuchaniu nosa.

JAK PRAWIDŁOWO MYĆ RĘCE?

Przygotowaliśmy dla Ciebie prostą instrukcję mycia rąk opracowaną na podstawie wytyczych WHO (Światowa Organizacja Zdrowia).

Czy sam detergent lub sama woda wystarczą do umycia rąk? Oczywiście, że nie!  Niestety często widzimy osoby, które tylko moczą przez chwile ręce pod wodą i uważają, że są umyte. A jak wygląda sprawa z wysuszeniem rąk? Badania pokazują, że najbardziej efektywnym sposobem suszenia rąk jest wytarcie dłoni papierowym ręcznikiem. Ręcznik zmniejsza liczbę drobnoustrojów o dwa razy, skutecznie usuwając je z powierzchni dłoni.

DEZYNFEKCJA RĄK

Jeżeli masz możliwość mycia rąk ciepłą wodą z mydłem to dezynfekowanie ich jest zbędne. Pamiętaj, że nadmierne dezynfekowanie rąk może je wysuszyć, delikatna skóra może pękać i ulegać podrażnieniom, a w późniejszym etapie skończyć się zakażeniem. Warto jednak mieć przy sobie płyn do dezynfekcji. Myślę, że znasz realia tak jak my i wiesz, że nie zawsze mydło jest dostępne. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest mały płyn do dezynfekcji i krem do rąk.

W naszym sklepie znajdziesz idealnie dopasowane zestawy do dbania o higienę w świetnych cenach. Ponadto wyszukasz inne produkty pomagające w walce z drobnoustrojami.  SPRAWDŹ I ZADBAJ O SIEBIE I SWOJĄ RODZINĘ.

Zaufane Opinie IdoSell
4.65 / 5.00 71 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-29
Xamiwienie zrealizowane szybko i starannie.
2023-10-17
Bez kłopotów z zamówieniem , bardzo szybka dostawa .
pixel