Darmowa dostawa od 199,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym się różni proszek do białego od proszku do koloru?

2022-03-28
Czym się różni proszek do białego od proszku do koloru?

Nie bez powodu proszki są rozdzielane na przeznaczenia wedle koloru, struktury czy nawet stopnia delikatności tkanin.Proszki do prania białego bardzo często zawierają dodatkowe wybielacze, które mają za zadanie pomóc w utrzymaniu krystalicznej bieli.

 Dlatego zacznijmy od początku. Sortowanie prania wedle koloru to oczywiście nie jest konieczność, ze względu na obecne technologie oraz pomocne w utrzymaniu koloru np. chusteczki do prania. Jednak chcąc zadbać o wyrazistość koloru, warto zwrócić uwagę na ten kluczowy podział.  Z kolei płyn do prania nie zawiera wybielaczy i dlatego lepiej nadaje się do czarnych i kolorowych tkanin.

Do prania kolorowego nie powinno się używać tego samego proszku, co dla białego prania i odwrotnie. Przyznajcie się, ile razy zdarzyło wam się wyjąć pranie z wielkim niezadowoleniem na twarzy, spowodowanym zafarbowaniem ubrań na jeden kolor? No właśnie, brak powyższych elementów mógł się do tego przyczynić.  

Puszczanie koloru w praniu jest wynikiem działania tak zwanych barwników reaktywnych, które pod wpływem detergentu ( zwłaszcza detergentu zawierającego wybielacze) powodują przechodzenie barwnika do innych, najczęściej jaśniejszych rzeczy. Może się tak zdarzyć nawet wtedy, kiedy wybieramy program prania w zimnej lub letniej wodzie , dlatego aby ustrzec się takich wpadek, warto przestrzegać kilku prostych zasad. Po pierwsze podział na kolory naszego prania.

Po drugie dobór odpowiednich środków piorących (proszek, płyn do płukania, wybielacz bądź płyn zmiękczający)Po trzecie ustawienie odpowiedniego programu (czas, temperatura, intensywność wirowania) I już! Jeżeli będziecie przestrzegać tych trzech prostych zasad, takie wpadki pozostaną jedynie wspomnieniami. 

Dodatkowym trikiem, który pomoże zachować jakość oraz kolor naszych ubrań, jest odwracanie ich przed praniem na lewą stronę. Ich zewnętrzna i najważniejsza strona będzie wtedy chroniona przed ocieraniem się o bęben pralki oraz inne ubrania co ułatwi ochronę koloru. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.65 / 5.00 71 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-29
Xamiwienie zrealizowane szybko i starannie.
2023-10-11
Szybko i sprawnie.
pixel