Darmowa dostawa od 199,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym różnią się zachodnie kawy od polskich odpowiedników?

2022-03-22
Czym różnią się zachodnie kawy od polskich odpowiedników?

Państwami słynącymi z produkcji kawy są zwłaszcza Brazylia (około 30% światowego rynku), Wietnam (około 20%) oraz Indonezja (poniżej 8%). Polska odgrywa marginalne znaczenie jeśli chodzi o handel kawą, gdyż nie należy ani do państw będących głównym eksporterem, ani do importerów ziaren kawy. Dlatego też klient chcący nabyć kawę produkowaną przez jedną z polskich marek ma niewielkie szanse na sukces, gdyż oferta ta jest niszowa.

 

Główni odbiorcy kawy na świecie wśród przedsiębiorstw

 

Wśród odbiorców ziaren kawy jest kilka koncernów, które następnie sprzedają ją pod swoimi markami. Należą do nich:

  • Kraft Foods,
  • Tchibo,
  • Nestlé,
  • Sara Lee.

Ich marki obecne są w większości krajów na wszystkich kontynentach, również w Polsce. Dodatkowo warto wskazać na inne znane firmy takie jak: Mokate, Woseba, Segafredo Zanetti czy Lavazza.

Zwyczaje picia kawy w Polsce i Europie

W jakich kawach gustują Polacy? Badania z roku 2018 roku wskazują, że najczęstszym wyborem jest kawa z mlekiem (57% ankietowanych) oraz dodatkowo słodzona (22% ankietowanych). Jak bardzo różnimy się w tym obszarze od innych europejskich państw? Włosi gustują w różnych odmianach w zależności od pory dnia, od cappuccino rankiem, po espresso w godzinach południowych i wieczorami. Kawa towarzyszy ponadto Francuzom, również podczas śniadania i to najlepiej w postaci mocnego espresso, choć podawanego w nieco większych ilościach, aniżeli w Italii.

Nisza dla smakoszy

Choć niewielu jest w Polsce producentów kawy, to możliwe jest znalezienie produktów z polskich palarni. Są to wysokiej jakości, aromatyczne mieszanki, których celem jest nie tylko pobudzenie organizmu, ale również kubków smakowych. Taki produkty są o nawet kilkanaście procent droższe od kaw uznanych producentów, dlatego ich picie to raczej okazjonalne doświadczenie, aniżeli codzienność.

Polacy podobnie jak inne narodowości uwielbiają pić dobrą kawę, która jest napojem o międzynarodowej sławie. Do naszego kraju trafiają oczywiście produkty globalnych korporacji, dlatego smaki w których gustujemy niewiele różnią się od tych, które można znaleźć w innych państwach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.65 / 5.00 71 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Dość długi czas realizacji.
2023-10-17
Bez kłopotów z zamówieniem , bardzo szybka dostawa .
pixel