Darmowa dostawa od 199,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym charakteryzują się dobre proszki do prania?

2022-03-22
Czym charakteryzują się dobre proszki do prania?

Można by sądzić, że proszki do prania nie różnią się zbytnio od siebie. Działają na podobnej zasadzie, wykorzystują zbliżone mechanizmy chemiczne i pozwalają na uzyskanie teoretycznie porównywalnych efektów. Każdy, kto zajmuje się w domu praniem, wie jednak, że jest zupełnie inaczej. Naprawdę skuteczne i przyjazne dla użytkownika są tylko niektóre środki piorące, a ich sukces i nasza satysfakcja zależy od składu i jakości komponentów użytych do produkcji. Niestety firmy, które dostarczają proszki do prania na nasz rynek, niezbyt przejmują się oczekiwaniami klientów. Wybierając środki piorące, warto więc dokładnie sprawdzać, co kupujemy.

 

Co znajdziemy w proszku do prania?

Dla skutecznego działania proszku do prania najważniejszy jest jego skład. Do usuwania zabrudzeń są stosowane różne grupy związków chemicznych odpowiedzialnych za poszczególne zanieczyszczenia. Proszek do prania ma w swoim składzie przede wszystkim tzw. środki powierzchniowo czynne, enzymy, wybielacze, substancje zapachowe oraz wypełniacze.

 

  • Środki powierzchniowo czynne mają za zadanie rozpuścić związki chemiczne składające się na zabrudzenie. Wśród stosowanych substancji znajdują się środki anionowe, kationowe, niejonowe oraz amfoteryczne. Ich działanie polega na oddzielaniu brudu od włókien tkaniny.
  • Enzymy stosowane w środkach piorących są odpowiedzialne za rozpuszczanie resztek substancji, które osadziły się na włóknach. Różne rodzaje enzymów są wykorzystywane do radzenia sobie z rozmaitymi typami zabrudzeń: tłuszczem, skrobią, białkami.
  • Wybielacze to substancje, które mają osadzić się na pranej tkaninie, sprawiając, że będzie ona wyglądała na czystszą. Substancje zapachowe zapewniają przyjemną woń kojarzącą się ze świeżością.
  • Ważną rolę pełnią wypełniacze, które wpływają na zmiękczenie wody, wychwytując jony wapnia i magnezu. Dzięki temu środki piorące mogą działać skuteczniej, a pranie jest czystsze.
     

Skuteczność proszku do prania zależy zwykle od dwóch czynników. Rodzaju dobranych środków wszystkich typów oraz ich jakości. Trudno przeprowadzić dokładną analizę chemicznego składu wszystkich proszków, dlatego konsumenci najczęściej sprawdzają efektywność działania poszczególnych produktów. W ten sposób najłatwiej można ocenić czy proszek spełnia swoją funkcję i zweryfikować jego wydajność.

 

Nie jest tajemnicą, że produkty dostarczane na rynek niemiecki mają więcej wszystkich substancji czynnych, a mniej niepotrzebnych dodatków sztucznie powiększających masą. Dzięki temu są bardziej wydajne i dają zdecydowanie lepsze efekty. Niezależnie więc od marki, na którą się zdecydujemy, produkt z rynku niemieckiego zapewni nam czystsze pranie, większą wydajność i dłużej utrzymujący się zapach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.65 / 5.00 71 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Dość długi czas realizacji.
2024-01-17
Szybka realizacja zamówienia. Przemiła i kompetentna obsługa. Produkty solidnie zabezpieczone. Super.
pixel