Darmowa dostawa od 199,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Chemia przydatna przy czyszczeniu toalet

2022-03-22
Chemia przydatna przy czyszczeniu toalet

Utrzymanie czystości w domu wymaga sporego nakładu pracy i stosowania właściwie dobranych środków. Niektóre pomieszczenia wymagają szczególnej uwagi, ponieważ szybciej mogą ulec zabrudzeniu, a jednocześnie ich dobry stan jest często uważany za swego rodzaju sprawdzian tego, czy dobrze radzimy sobie z porządkami. Niewątpliwie miejscem, które powinno być utrzymywane w możliwie najlepszym porządku, jest toaleta. Na szczęście na rynku można znaleźć szeroką gamę środków do czyszczenia toalet i łazienek. Zobaczmy, z których z nich warto skorzystać.

 

Środki do czyszczenia ceramiki sanitarnej

Bardzo popularnym środkiem czystości wykorzystywanym przy sprzątaniu toalet i łazienek są wszelkiego rodzaju mleczka, płyny i żele ułatwiające czyszczenie ceramiki sanitarnej. Tego rodzaju produkty nadają się do tego celu szczególnie dobrze, dlatego, że z jednej strony zawierają silnie działające substancje chemiczne, z drugiej są niezwykle delikatne dla czyszczonych powierzchni, nie rysując ich ani nie uszkadzając. To ważne, ponieważ gładkość muszli sedesowej czy umywalki decyduje o łatwości, z jaką wnikają w nią zanieczyszczenia. Środki, które chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi powierzchni, powodują, że brud nie będzie tak łatwo się osadzał.

 

Przy czyszczeniu toalety ważne jest również usuwanie śladów kamienia. Kontakt z płynącą wodą sprawia, że na powierzchni muszli często osadza się nieestetyczny żółtawy osad. W wielu przypadkach łączy się on też z rdzą ze skorodowanych rur instalacji wodociągowej. Do pozbywania się tego rodzaju zabrudzeń stworzono całe serie płynów i żeli w butelkach o charakterystycznym kształcie ułatwiającym ich aplikację, ponieważ zanieczyszczenia tego rodzaju szczególnie często powstają pod rantami muszli. Są one trudnodostępne, a jednocześnie ze względu na spływającą nimi wodę bardzo podatne na odkładanie się takich substancji. Środki usuwające kamień i rdzę mają też zwykle działanie biobójcze, pozwalają się więc także skutecznie pozbywać rozmaitych bakterii.

 

Efekt uzyskany za sprawą dokładnego wyczyszczenia miski sedesowej można przedłużyć, dzięki stosowaniu różnych dodatków do wody używanej do spłukiwania toalety. Specjalne środki są dostępne w postaci zawieszek umieszczanych na krawędzi muszli oraz tabletek wrzucanych do zbiornika. Ze względu na ich stosowanie woda do spłukiwania może wymieszać się ze środkami czyszczącymi, ułatwiając zachowanie czystości w toalecie na dłużej. Dodatkową zaletą takich środków jest to, że dzięki nim w pomieszczeniu utrzymuje się przyjemny zapach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 74 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-06
Szybka wysyłka
2023-10-17
Bez kłopotów z zamówieniem , bardzo szybka dostawa .
pixel