Darmowa dostawa od 199,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

4 zasady, o których trzeba pamiętać sprzątając dom

2022-03-22
4 zasady, o których trzeba pamiętać sprzątając dom

Sprzątanie wielu osobom kojarzy się z czynnością męczącą i czasochłonną. Nic dziwnego, że często odkładamy w czasie wykonanie generalnych porządków. Istnieją jednak pewne zasady, które pomagają nam w sprawnym i efektywnym uporządkowaniu przestrzeni. O czym warto pamiętać, bu ułatwić cały proces?

Po pierwsze, plan działania

Przed przystąpieniem do sprzątania, warto znaleźć chwilę, by ułożyć jak najbardziej szczegółowy plan działania. Na kartce możemy wypisać wszystkie czynności, jakie należy wykonać, a następnie podzielić je na mniejsze etapy. Warto też spróbować przewidzieć, ile czasu zajmie każdy z nich. Metodę tą możemy zastosować zarówno w stosunku do generalnych porządków, jak i mniejszych, cotygodniowych aktywności. Niektórzy przekonali się, że warto ułożyć trzy różne plany. Pierwszy z nich to plan codzienny, w skład którego wchodzą najbardziej podstawowe czynności, takie jak zmywanie naczyń, przecieranie zakurzonych powierzchni, czy układanie rzeczy, które nie znajdują się w wyznaczonym miejscu. Kolejny zestaw to plan tygodniowy, w którym rozpisane zostaje pranie i prasowanie, odkurzanie i mycie podłóg, porządki w lodówce oraz czyszczenie łazienki, czyli głównie mycie wanny i toalety. Trzeci plan nazwany jest miesięcznym i obejmuje mycie okien, czyszczenie piekarnika, czy dokładne czyszczenie dywanów.

Zasada „od góry do dołu”

Czy znasz to uczucie, gdy przy czyszczeniu jednego elementu, inny ulega zabrudzeniu? Zasada „od góry do dołu”, stosowana przez profesjonalne firmy sprzątające, pozwoli Ci zapomnieć o tym problemie i sprawi, że efektywniej wykorzystasz czas. Według tej metody powinniśmy zacząć sprzątanie od tego, co znajduje się najwyżej, „na górze”. Dopiero potem przechodzimy do innych partii, które znajdują się nieco niżej. Dla przykładu pierwszym etapem sprzątania będzie wyczyszczenie górnej powierzchni szafek, a ostatnim - dokładne umycie podłogi.

Warto pamiętać!

W każdym domu znajdują się przedmioty i powierzchnie, na których gromadzi się ogromna ilość bakterii. Aby nie stanowiły zagrożenie dla naszego zdrowia, warto zadbać o ich regularną higienę. Jednym z takich elementów jest kosz na śmieci. W czasie porządków powinien on zostać opróżniony i dokładnie zdezynfekowany. Inne ważne przedmioty to m.in. kratka w okapie kuchennym, gdzie gromadzi się kurz zmieszany z tłuszczem oraz klawiatura naszego komputera. Jeśli chodzi o łazienkę, szczególną uwagę należy zwrócić na znajdującą się w niej pralkę. W jej wnętrzu może gromadzić się niewidoczny na pierwszy rzut oka brud, który z czasem wpłynie na jakość wykonywanego przez nas prania. Dezynfekcji warto też poddać miejsca, które często dotykamy, w szczególności klamki i włączniki światła.

 

Klucz do sukcesu - zestaw do sprzątania

Przed rozpoczęciem sprzątania, warto też skompletować zestaw niezbędnych narzędzi. Niektóre z potrzebnych elementów to gumowe rękawice, gąbeczki, różnej wielkości ściereczki i szczotki oraz mop. Jednak to nie wszystko. Należy przemyśleć, jakiego rodzaju powierzchnie znajdują się w naszym domu oraz jakie zabrudzenia zdarzają się w nim najczęściej. To dzięki planowaniu będziemy w stanie dobrać odpowiednie detergenty, które będą skuteczne, ale też bezpieczne - zarówno dla nas, jak i dla czyszczonych przedmiotów. W co warto się zaopatrzyć? Na naszej stronie znajdziesz wiele produktów, które okażą się niezastąpione. Jest to m.in. płyn do mycia podłóg i kafelek o intensywnym świeżym zapachu, który doskonale radzi sobie z zanieczyszczeniami i to bez konieczności szorowania. Aby zaprowadzić porządek w kuchni, wykorzystaj mleczko do kuchenek ceramicznych i indukcyjnych, które gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo i niesamowity efekt. Do odpowiedniego oczyszczenia podłóg przyda się płyn o mycia powierzchni ceramicznych, powierzchni z winylu, linoleum oraz podłóg z kamienia naturalnego, który czyści i pielęgnuje. Szeroka oferta obejmuje także ściereczki na sucho i na mokro, które poradzą sobie z kurzem oraz produkty do zadań specjalnych, które usuwają kamień, zabijają bakterie i pozostawiają świeży zapach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.65 / 5.00 71 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-17
Bez kłopotów z zamówieniem , bardzo szybka dostawa .
2023-10-17
Bardzo dobra i szybka realizacja zamówienia.
pixel